Starity

Album- és klippremier: BTS – Love Yourself 結 'Answer'

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. augusztus 24. 21:54 #21
starvok
starvok
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.07.
Hozzászólás: 220
Csatolások: 0
Azonosító: 243537
Offline offline
Nagyon tetszik ez az album, úgy ahogy a többi is. Szerintem az Idol is egy ütős szám, imádom. (bár szerintem is fura a klip) Én bírom Nicki Minaj-t így örülök, hogy együtt dolgoztak vele, bár meglepett a dolog. <3 <3 <3
2018. augusztus 24. 22:50 #22
Nelli00
Nelli00
the chin thing™ tae does to jungoo
 
Státuszmikrokosmos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.03.
Hozzászólás: 1104
Csatolások: 2
Azonosító: 258594
Offline offline
Idézet (lalalinda @ 2018.08.24. 20:19)
Először is gratulálok a cikk írójának, nagyon jól összefoglalta a lényeget:) csak pár apróság, a Love Yourself: Wonder az nem egy album, az a dél-afrikai táncstílus pedig inkább dél-koreai akart lenni talán biggrin.gif
Annyiban egyetértek az előttem szólókkal, hogy az Idol hangzásban valóban eltér a korábbi szerzeményeiktől, de egy kis kísérletezés sosem árt, nekem kifejezetten tetszik a stílusa. Aki viszont a videoklippet szapulja, az kicsit próbálja meg értelmezni a -nem is annyira- rejtett üzeneteket. Az egész dal a klippel együtt lényegében a kpop és a BTS szapulóinak szól. "Az összes idol/koreai/ázsiai ugyanúgy néz ki" --> megsokszorozzák magukat a klippben; "A kpop videók túl színesek, összevisszák és értelmetlenek" --> még színesebb és keszekuszább videó; "A BTS túlságosan 'elamerikásodott'" --> tradícionális koreai hangszerek és tánc megjelenése a klippben...és még sorolhatnám. Ezt csak azért említettem meg, hogy nehogy már azt gondoljuk, hogy azért ilyen "béna" sok helyen a klipp, mert pont egy BTS-nek/BigHit-nek nem volt pénze rendes grafikust és rendezőt felbérelnie:D   
A fiúknak pedig gratulálok, megint 100%-osan odatették magukat, és nem féltek beszélni a dalaikon keresztül olyan témákról, amiről mások inkább hallgatnak.
Sok sikert nekik a továbbiakban:))


meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
2018. augusztus 24. 22:52 #23
Revelynne
Revelynne
✧・゚*ᴍᴏᴏɴsᴛʀᴜᴄᴋ*・゚✧
 
Státuszlook like the innocent flower, but be the serpent under it.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.01.17.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 1649
Azonosító: 268727
Offline offline
nekem az egyetlen kifogásom az új klippel kapcsolatban, az jimin haja. annyira szokatlan és más, mint az előzőek. persze még így is remekül néz ki, de ezt a változást rajta még szoknom kell. ha már változás...mint brand new army tökéletes rálátásom nyílt a fiúk régebbi verziójára, illetve a mostani énjükre. szerintem is szembetűnő a változás, de hogy hol ezzel a gond, azt nem látom. egy nagy kedvencem egyszer azt mondta: "I'll never change, but I'll never stay the same either." ez engem nagyon mélyen érintett, és azóta minden kedvencemnél próbálom ezt a felfogást alkalmazni. senkitől nem várhatjuk el azt, hogy ugyanolyanok maradjanak, mint mikor megismertük őket. természetes, hogy változik a stílusuk, ha nem így lenne, akkor egy idő után túl unalmasak és egysíkúak lennének. ennek ellenére, szerintem belül ugyanolyanok maradnak. öltözzenek, viselkedjenek akárhogy a klippekben, az a valódi énjüket sosem fogja megváltoztatni. max felnőnek. de ez mindenkinél így van. ha pedig ez valakinek nem jön be, akkor azzal nincs mit tenni.^^
juj, egy kicsit elkanyarodtam az albumról, de a kommenteket olvasva, késztetést éreztem, hogy ezt kiírjam magamból. már régóta érlelődött bennem, nem feltétlen csak a bts miatt. na, de az album: über király lett. az új dalok közül az idol, az i'm fine, illetve az answear: love myself a nagy kedvenc. mikor még pár napja megláttam a tracklistet azt hittem csak rosszul látok: 5 perces steve aoki féle mic drop?!? ez a kedvenc dalom a srácoktól, így mondanom sem kell, mennyire örültem neki. aztán a nicki minaj kollaborációt pedig végképp nem akartam elhinni először. eskü, sajnálom, hogy nem az ő verziója lett az mv, megnéztem volna hogy hogy néz ki a srácok mellett.xd az ő vonaglása még simán befért volna valahova lmao.
2 felhasználónak tetszik: Nelli00, ParkNiNeul
2018. augusztus 24. 23:08 #24
pporakoo
pporakoo
little euphoria
 
Státusztake my pressure to the moon, astronaut •
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.21.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 307
Azonosító: 261438
Offline offline
Idézet (lalalinda @ 2018.08.24. 20:19)
Először is gratulálok a cikk írójának, nagyon jól összefoglalta a lényeget:) csak pár apróság, a Love Yourself: Wonder az nem egy album, az a dél-afrikai táncstílus pedig inkább dél-koreai akart lenni talán biggrin.gif

Köszi. Próbáltam beletenni a fontosabb információkat a cikkbe, bár még így sem érzem tökéletesnek.
A LY 'Wonder' tudom, hogy nem teljes album, sőt még középnek sem mondható, mivel csak egy dalt tartalmaz összesen. Inkább kislemez (single) csak így jött ki a cikkben. Aki ismeri az úgyis tudja, miről van szó.
Az afrikai dolgot a Soompi oldaláról szedtem, onnan is ebből a cikkből. Nem hiszem, hogy el lenne írva, az MV-ben is megtalálható 1-2 afrikai elem a koreai mellett. Bár fene tudja.
2018. augusztus 24. 23:11 #25
Nelli00
Nelli00
the chin thing™ tae does to jungoo
 
Státuszmikrokosmos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.03.
Hozzászólás: 1104
Csatolások: 2
Azonosító: 258594
Offline offline
Idézet (Revelynne @ 2018.08.24. 22:52)
nekem az egyetlen kifogásom az új klippel kapcsolatban, az jimin haja. annyira szokatlan és más, mint az előzőek. persze még így is remekül néz ki, de ezt a változást rajta még szoknom kell. ha már változás...mint brand new army tökéletes rálátásom nyílt a fiúk régebbi verziójára, illetve a mostani énjükre. szerintem is szembetűnő a változás, de hogy hol ezzel a gond, azt nem látom. egy nagy kedvencem egyszer azt mondta: "I'll never change, but I'll never stay the same either." ez engem nagyon mélyen érintett, és azóta minden kedvencemnél próbálom ezt a felfogást alkalmazni. senkitől nem várhatjuk el azt, hogy ugyanolyanok maradjanak, mint mikor megismertük őket. természetes, hogy változik a stílusuk, ha nem így lenne, akkor egy idő után túl unalmasak és egysíkúak lennének. ennek ellenére, szerintem belül ugyanolyanok maradnak. öltözzenek, viselkedjenek akárhogy a klippekben, az a valódi énjüket sosem fogja megváltoztatni. max felnőnek. de ez mindenkinél így van. ha pedig ez valakinek nem jön be, akkor azzal nincs mit tenni.^^ 
juj, egy kicsit elkanyarodtam az albumról, de a kommenteket olvasva, késztetést éreztem, hogy ezt kiírjam magamból. már régóta érlelődött bennem, nem feltétlen csak a bts miatt. na, de az album: über király lett. az új dalok közül az idol, az i'm fine, illetve az answear: love myself a nagy kedvenc. mikor még pár napja megláttam a tracklistet azt hittem csak rosszul látok: 5 perces steve aoki féle mic drop?!? ez a kedvenc dalom a srácoktól, így mondanom sem kell, mennyire örültem neki. aztán a nicki minaj kollaborációt pedig végképp nem akartam elhinni először. eskü, sajnálom, hogy nem az ő verziója lett az mv, megnéztem volna hogy hogy néz ki a srácok mellett.xd az ő vonaglása még simán befért volna valahova lmao.


először is, teljesen egyetértek! *virtuális ölelés* valamint, én azt olvastam, hogy Nicki maga mondta, hogy lesz egy mv az ő verziójával, meglátjuk kamu vagy tényleg lesz biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Revelynne
2018. augusztus 24. 23:18 #26
pporakoo
pporakoo
little euphoria
 
Státusztake my pressure to the moon, astronaut •
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.21.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 307
Azonosító: 261438
Offline offline
Idézet (Revelynne @ 2018.08.24. 22:52)
"I'll never change, but I'll never stay the same either."

Ez annyira igaz. Én is így szoktam szemlélni a kedvenceimet. Nem lehet mindig minden ugyanolyan, néha kell a változás is.
1 felhasználónak tetszik: Nelli00
2018. augusztus 24. 23:19 #27
Nelli00
Nelli00
the chin thing™ tae does to jungoo
 
Státuszmikrokosmos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.03.
Hozzászólás: 1104
Csatolások: 2
Azonosító: 258594
Offline offline
Idézet (exoverdose @ 2018.08.24. 19:40)
Őszintén? Ez a MV valami irtó gagyira sikeredett. Értem én, hogy kreatívak akartak lenni a készítők de a kevés néha több. Rendesen káprázott a szemem a klip megnézését követően. biggrin.gif 
A dal többszöri hallgatásra nem is olyan rossz (vannak ennél sokkal rosszabb dalaik is) de engem ez a daluk sem emlékeztet kpopra. Értem, hogy ez a BTS sajátos stílusa de nekem ez inkább hajaz egy amerikai slágerre, mint kpopra. Nem csak ez a daluk, kb. az összes amit az utóbbi években kiadtak, egy kaptafa.
Jin olyan mintha nem is lenne a csapat tagja, sajnálom szegényt, felháborítóan el van nyomva.
Nem vagyok hater, csupán azon emberek közé tartozom, aki nem magasztalja őket az egekbe, viszont elismeri a tehetségüket és a sikereiket. Viszont nálam a kpop nem velük egyenlő, sry.


őszintén, én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem kell a kpop elvárásainak megfelelniük. hiszen a dalaik 90%-ért ők a felelősek, olyan zenét csinálnak amit ők szeretnének. független attól, hogy koreaiak, és a kpop iparban dolgoznak.
(pont ebből indult különben a btspop meme lol)
2018. augusztus 24. 23:23 #28
lalalinda
lalalinda
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.24.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 270669
Offline offline
Idézet (RavenShadowy @ 2018.08.24. 23:08)
Köszi. Próbáltam beletenni a fontosabb információkat a cikkbe, bár még így sem érzem tökéletesnek.
A LY 'Wonder' tudom, hogy nem teljes album, sőt még középnek sem mondható, mivel csak egy dalt tartalmaz összesen. Inkább kislemez (single) csak így jött ki a cikkben. Aki ismeri az úgyis tudja, miről van szó.
Az afrikai dolgot a Soompi oldaláról szedtem, onnan is ebből a cikkből. Nem hiszem, hogy el lenne írva, az MV-ben is megtalálható 1-2 afrikai elem a koreai mellett. Bár fene tudja.


Igen megértem, annyira összetett az egész 'BTS Universe', sőt már csak maga a LY era is, hogy nehéz egy cikkben érthetően elmagyarázni:) köszi, hogy a táncos dolgot tisztáztad, tényleg úgy írják a cikkben meghajolo.gif de most, hogy már jópárszor megnéztem a klippet, érzem a táncon azt az afrikai beütést biggrin.gif thumbsup.gif
2018. augusztus 25. 00:59 #29
ubbli
ubbli
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.13.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 267285
Offline offline
Azt kell, hogy mondjam, hangzásvilágban a srácok már egyáltalán nem nyújtanak számomra akkora minőséget, mint régebben. Ahogy az alattam lévő néhány kommentelő szépen meg is fogalmazta, a változás nem feltétlenül rossz és nem várhatjuk el tőlük, hogy ugyanazt adják ki terítékre, ami teljes mértékben igaz, ezzel egyet lehet érteni - bár, amennyiben utólag visszanézzük, egy jó ideje csak ugyanazt kapjuk, IDOL, DNA, Not Today, Fire például, szóval rengeteg itt az ellentmondás.

Azonban, ez a változás - saját véleményem szerint -, inkább a kárukra megy mint zeneileg értve. És ezt nem úgy gondolom, hogy az emberek ne tartanának igényt rá, mert tartanak, ha rossz, ha jó, akkor is streameli a legtöbb rajongó és megveszi az albumaikat, miképp támogathassák őket. Úgy értem inkább, számukra hanyatlás - nem tudom jobban kifejezni magam, de szerintem érthető a különbség -, hiszen mennyivel igényesebb címadó dalaik voltak pár évvel ezelőttről, amik össze nem hasonlíthatóak az autotune-nal túltolt zenéikkel. A kevesebb néha több, tartja a mondás, és hiába a mély jelentéssel bíró dalszöveg, ha az ember fülét teljesen leköti ez a túlontúli elektronikus hangzás. Szinte fel sem lehet már ismerni a hangjukat olykor, feleslegesnek tartom az ilyesfajta utómunkálatot. Helyette azt a feelinget keltik bennem, amikor a haverokkal néhány olcsó vodka után el-eltotyogunk a dalra, ők meg nem hinném, hogy ezt szerették volna elérni elsősorban.

A legutóbbi teaser-ök után, mindig valami jóra számítottam és mindig valami teljesen mást kaptam. A DNA-nél egy akusztikus-szerű dologban reménykedtem - a Fake Love időszak, teljesen kimaradt, azt nagyon nem éltem -, az IDOL esetében pedig egy Ddaeng-féle hangzásvilágban. Mindkettőnél apróbb csalódásokat éltem meg, azt hiszem, ezekben a pillanatokban kezdtem igazán eltávolodni tőlük, mert ez már nem az én zenei ízlésem, világom. Nem feltétlenül az ő hibájuk, személyeskedés ez a részemről, mondjuk, egy kapcsolat megromlásához két fél kell - oké, ez nem volt a legjobb hasonlat. pardon.gif Ettől függetlenül, az album meghallgatására tartok igényt - ha már Ed Sheeran is gratulált hozzá -, és szinte biztos vagyok benne, hogy találni fogok köztük olyan dalt, mely sokkal inkább megérdemelte volna a rivaldafényt.

Annak, viszont örülök, miként zene téren legalábbis, már teljesen el fogják hagyni ezt a Love Yourself, HYYH témát. Szép időszak volt - az első fele biztosan -, rengeteg gyönyörű, illetve fontos jelentéssel, viszont kíváncsi leszek, mindezek után mivel rukkolnak majd elő, erre talán még nyitott vagyok. smileeee.gif Egy új fejezet kezdődhet a számukra.

az mv meg olyan, mintha lsd-t szívtam volna, de az csípte a csőröm a legkevésbé
2 felhasználónak tetszik: exoverdose, Dwaejitokki
2018. augusztus 25. 07:50 #30
pporakoo
pporakoo
little euphoria
 
Státusztake my pressure to the moon, astronaut •
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.21.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 307
Azonosító: 261438
Offline offline
Idézet (lalalinda @ 2018.08.24. 23:23)
Igen megértem, annyira összetett az egész 'BTS Universe', sőt már csak maga a LY era is, hogy nehéz egy cikkben érthetően elmagyarázni:) köszi, hogy a táncos dolgot tisztáztad, tényleg úgy írják a cikkben meghajolo.gif de most, hogy már jópárszor megnéztem a klippet, érzem a táncon azt az afrikai beütést biggrin.gif  thumbsup.gif

Ahogy mondod. Nehéz ezeket tisztázni, mert nincs egy alap, amihez viszonyíthatunk, és így már rengetegféle teória látott napvilágot. Én is bele tudok bonyolódni rendesen. Annak örülnék, ha a BigHit egyszer tisztázná a dolgokat; mondjuk kiadnák egy vagy több könyvben is az eredeti történetet.
Nincs mit. Én is meglepődtem először, de aztán rájöttem, hogy a klipben fellelhető pár ilyen elem, még ha a koreai tradíciót is hangoztatják többségben. Talán ettől olyan különleges ez a klip. Plusz a Soompi, ahonnan gyűjtöttem az információt, elég hiteles oldalnak tűnik.
Egyébként teljesen egyetértek a magyarázatoddal a klippel kapcsolatban. Én is hasonlóra gondoltam, meg twitteren is olvastam pár bejegyzést ezzel kapcsolatban. Sokan csak azt látják benne, hogy milyen low budget, pedig csak nem látnak a dolgok mögé. Ezzel a klippel tulajdonképpen kifigurázzák az egész k-pop ipart, mert a nyugati emberek szerint a "k-pop videók túl színesek és semmi értelmük". Aztán még volt az is, hogy Vlive-on leszólták Taehyung szemüvegét, hogy nem áll jól neki. Namjoonnak meg azért szóltak be ott, hogy ne használjon filtereket. Erre a videóban nem pont ezt csinálják? rohog.gif Ezzel szépen bemutattak nekik.
2018. augusztus 25. 08:46 #31
Nelli00
Nelli00
the chin thing™ tae does to jungoo
 
Státuszmikrokosmos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.03.
Hozzászólás: 1104
Csatolások: 2
Azonosító: 258594
Offline offline
Idézet (ubbli @ 2018.08.25. 00:59)
Azt kell, hogy mondjam, hangzásvilágban a srácok már egyáltalán nem nyújtanak számomra akkora minőséget, mint régebben. Ahogy az alattam lévő néhány kommentelő szépen meg is fogalmazta, a változás nem feltétlenül rossz és nem várhatjuk el tőlük, hogy ugyanazt adják ki terítékre, ami teljes mértékben igaz, ezzel egyet lehet érteni - bár, amennyiben utólag visszanézzük, egy jó ideje csak ugyanazt kapjuk, IDOL, DNA, Not Today, Fire például, szóval rengeteg itt az ellentmondás.
Azonban, ez a változás - saját véleményem szerint -, inkább a kárukra megy mint zeneileg értve. És ezt nem úgy gondolom, hogy az emberek ne tartanának igényt rá, mert tartanak, ha rossz, ha jó, akkor is streameli a legtöbb rajongó és megveszi az albumaikat, miképp támogathassák őket. Úgy értem inkább, számukra hanyatlás - nem tudom jobban kifejezni magam, de szerintem érthető a különbség -, hiszen mennyivel igényesebb címadó dalaik voltak pár évvel ezelőttről, amik össze nem hasonlíthatóak az autotune-nal túltolt zenéikkel. A kevesebb néha több, tartja a mondás, és hiába a mély jelentéssel bíró dalszöveg, ha az ember fülét teljesen leköti ez a túlontúli elektronikus hangzás. Szinte fel sem lehet már ismerni a hangjukat olykor, feleslegesnek tartom az ilyesfajta utómunkálatot


ezzel sajnos egyet kell értsek, annak ellenére, hogy nekem a mostani dalaik is tetszenek. sad.gif
2018. augusztus 25. 10:41 #32
- törölt felhasználó -    
Szép csajok! ^^
2018. augusztus 25. 10:48 #33
Taesha
Taesha
cyberpunk
 
Státuszyou're my savior, my desire
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.12.07.
Hozzászólás: 2268
Csatolások: 491
Azonosító: 268158
Offline offline
Idézet (ArteeBlanc @ 2018.08.25. 10:41)
Szép csajok! ^^

Már vártam mikor érkezik meg az első ilyen értelmes komment...
Attól hogy ázsiai fiúk, nem lesznek lányosak/lányok. Az tény hogy nem úgy néznek ki mint az európai/amerikai emberek, de nem kell egyből csajnak hívni őket.
2018. augusztus 25. 11:35 #34
- törölt felhasználó -    
ArteeBlanc - Nem értem az ilyen embereket mitt téged , mit kel ilyeneket írni , soha nem értettem. Náluk ez a természetes teljesen mások Dél-koreában az ideálok mit itt , nem kel ilyeneket írni. Mint az itteni fiúk normálisabb lennének biggrin.gif
2018. augusztus 25. 11:49 #35
Nikikm
Nikikm
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.22.
Hozzászólás: 12
Csatolások: 0
Azonosító: 270645
Offline offline
ArteeBlanc talán neked lehet nem tetszenek, de mások szeretik őket.
A mai fiú generáció itt olyan, hogy jobban feszül rájuk a nadrág mint a lányokra és erre a koreaiakat lányozod le XD

Imádom az új albumot mint eddig is mindet*--*; nagyon vártam már <3
2018. augusztus 25. 11:53 #36
- törölt felhasználó -    
Az utóbbi időben a csapat borzasztóan kezdett tőlem eltávolodni, egyre kevesebb dalukra tudtam azt mondani, hogy ez tényleg tetszik, ezt szívesen látom a lejátszási listámon. A címadó dalaik közül talán a Blood, Sweet & Tears volt még az amire azt mondtam, hogy igen jó és tetszik is - hozzátenném ezután fejeztem be a fiúk követését. Plusz óriási hype lett körülöttük, jöttek a divat rajongók, akik teljesen elvették a kedvemet a fiúktól. Na meg persze azt sem szívlelem, hogy ők vannak a világ megváltóinak titulálva. Nem! Aranyosak, tehetségesek és keményen - szívüket-lelküket beletéve - dolgoznak a fiúk, de vannak a határok, amivel sokan a mai napig nincsenek tisztában a fandomban.

Az biztos, hogy a videó klip kész katasztrófa. Szerintem egy igénytelen, összetákolt, zavaros valami és ezektől a vakító színektől és villanásoktól megfájdult a már így is dioptriás szemem, a fejemről meg ne is beszéljünk. Mindemellett pedig teljesen olyan érzésem van, mintha valami nagyon erős kábítószer hatása alá kerültem volna és hallucinálnék. Az biztos, hogy nem sűrűn fogom nézegetni. Ettől eltekintve nekem amúgy tetszik az IDOL és hosszú idő után ez az első címadó daluk ami tényleg tetszik is. Minaj rapje nagyon üt, szerintem feldobja a dalt.

Az album fizikai formátumának dizájnja nagyon szép, talán az eddigi legszebb a BTS albumok közül.
2018. augusztus 25. 22:03 #37
Dwaejitokki
Dwaejitokki
구름 공주님 ☁
 
Státusz8 makes, 1 team
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.11.
Hozzászólás: 1320
Csatolások: 62
Azonosító: 208978
Offline offline
Idézet (ubbli @ 2018.08.25. 00:59)
Azt kell, hogy mondjam, hangzásvilágban a srácok már egyáltalán nem nyújtanak számomra akkora minőséget, mint régebben. Ahogy az alattam lévő néhány kommentelő szépen meg is fogalmazta, a változás nem feltétlenül rossz és nem várhatjuk el tőlük, hogy ugyanazt adják ki terítékre, ami teljes mértékben igaz, ezzel egyet lehet érteni - bár, amennyiben utólag visszanézzük, egy jó ideje csak ugyanazt kapjuk, IDOL, DNA, Not Today, Fire például, szóval rengeteg itt az ellentmondás.
Azonban, ez a változás - saját véleményem szerint -, inkább a kárukra megy mint zeneileg értve. És ezt nem úgy gondolom, hogy az emberek ne tartanának igényt rá, mert tartanak, ha rossz, ha jó, akkor is streameli a legtöbb rajongó és megveszi az albumaikat, miképp támogathassák őket. Úgy értem inkább, számukra hanyatlás - nem tudom jobban kifejezni magam, de szerintem érthető a különbség -, hiszen mennyivel igényesebb címadó dalaik voltak pár évvel ezelőttről, amik össze nem hasonlíthatóak az autotune-nal túltolt zenéikkel. A kevesebb néha több, tartja a mondás, és hiába a mély jelentéssel bíró dalszöveg, ha az ember fülét teljesen leköti ez a túlontúli elektronikus hangzás. Szinte fel sem lehet már ismerni a hangjukat olykor, feleslegesnek tartom az ilyesfajta utómunkálatot. Helyette azt a feelinget keltik bennem, amikor a haverokkal néhány olcsó vodka után el-eltotyogunk a dalra, ők meg nem hinném, hogy ezt szerették volna elérni elsősorban. 
A legutóbbi teaser-ök után, mindig valami jóra számítottam és mindig valami teljesen mást kaptam. A DNA-nél egy akusztikus-szerű dologban reménykedtem - a Fake Love időszak, teljesen kimaradt, azt nagyon nem éltem -, az IDOL esetében pedig egy Ddaeng-féle hangzásvilágban. Mindkettőnél apróbb csalódásokat éltem meg, azt hiszem, ezekben a pillanatokban kezdtem igazán eltávolodni tőlük, mert ez már nem az én zenei ízlésem, világom. Nem feltétlenül az ő hibájuk, személyeskedés ez a részemről, mondjuk, egy kapcsolat megromlásához két fél kell - oké, ez nem volt a legjobb hasonlat. pardon.gif Ettől függetlenül, az album meghallgatására tartok igényt - ha már Ed Sheeran is gratulált hozzá -, és szinte biztos vagyok benne, hogy találni fogok köztük olyan dalt, mely sokkal inkább megérdemelte volna a rivaldafényt.
Annak, viszont örülök, miként zene téren legalábbis, már teljesen el fogják hagyni ezt a Love Yourself, HYYH témát. Szép időszak volt - az első fele biztosan -, rengeteg gyönyörű, illetve fontos jelentéssel, viszont kíváncsi leszek, mindezek után mivel rukkolnak majd elő, erre talán még nyitott vagyok. smileeee.gif Egy új fejezet kezdődhet a számukra.
az mv meg olyan, mintha lsd-t szívtam volna, de az csípte a csőröm a legkevésbé

Teljesen egyetértek az egésszel.
Még mindig várom azt a hangzást ami a régi bangtan volt,és nyilván vàltoznak ők is,mint mindenki de ez már teljesen 180°-os fordulat,ami nekem egyáltalán nem jön be. De hàt kinem mi.
2018. augusztus 26. 12:33 #38
Kaliah
Kaliah
a cup of tae with a suga and a kookie
 
Státusz" You know it all, you're my best friend, the morning will come again "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.12.
Hozzászólás: 1194
Csatolások: 9
Azonosító: 227484
Offline offline
Mit ne mondjak, a klip tényleg színes és új, persze, hogy sokaknak nem tetszik, de minden egyes képkockának komoly mondanivalója van. Pár dolgot, hogy megemlítsek:
A srácok ezt afféle rantnek szánták az utálók felé. Ezek az emberek úgy gondolják, hogy a kpop túl színes és egy nagy katyvasz az egész, ezért a BTS direkt olyanra csinálta. Amikor Jimin a sok fej között áll, az azt jelképezi, hogy sokan azért panaszkodnak, mert túl sokan vannak, ezért direkt megsokszorozták magukat. A cápa a támadásokat szimbolizálja, de ott az az az akvárium amiben táncolnak, ami megvédi őket. A repülő, ami Hobi mögött repül el, utalás a dalára. A nyúl a Holdban egy koreai flórklór. Igen, lehet, hogy a többségnek ez egy borzasztó klip lett összességében, de a fiúk és a kiadó cége az az, hogy lehetnek utálók, de nem gátolhatják meg őket semmiben. Aki pedig azt mondja, hogy kezdenek elnyugatiasodni... hát, ezzel a számmal, albummal, klippel pont az ellenkezőjét mutatják, nem véletlenül van rajtuk tradicionális ruha és még sorolhatnám. Talán az autotune tényleg kicsit túl lett tolva, ezt beismerem... Ennek a számnak szerintem teljesen Fire beütése, aminek amúgy nagyon örülök, ugyanis ilyen számra vártam már mióta és nem csalódtam bennük, szerintem ez az egész teljesen ők, újítani pedig igenis kell, hiszen ha nem újítanak, akkor az a baj, az emberek mindenben tudnak kivetnivalót találni. A Nickis verzió meglepett, pedig rossz előérzeteim voltak vele kapcsolatban biggrin.gif A Bighit tuti nem engedne Nickihez illő klipet, de úgy is meg fogják oldani, ebben biztos vagyok.
2018. augusztus 26. 13:08 #39
- törölt felhasználó -    
Yoongi dala tökéletes lett heart.gif De a többi dalt is imádom <3
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!